Pomysły na dekorację pokoju dziecięcego — kolor

Pomysły na dekorowanie pokoju dziecięcego.

Kolor jest głównym elementem, jeśli chodzi o pomysły na dekorowanie pokoju dziecięcego.

Jaki kolor i ile kolorów? Czy będzie zbyt matowy, czy będzie zbyt jasny? Czy powinien być spokojny bez stymulacji? Wiele osób się nad tym zastanawia i powinniśmy odczuwać ulgę, wiedząc, że za teorią kolorów kryje się sporo nauki. Jak to wpływa na niemowlęta, cóż, nadal toczy się wiele naukowych debat na ten temat. Istnieje wiele badań dotyczących wpływu kolorów na dorosłych; jest to obszar badawczy wart milion dolarów, ponieważ marketerzy muszą wiedzieć o psychologii kolorów. I wiele zostało ujawnionych, na przykład to nie przypadek, że większość restauracji typu fast food jest żółta i czerwona, to są kolory, które mogą sprawić, że poczujesz się bardziej głodny.

visit https://studiofototapet.com/minimalistyczny-salon/

Czy możesz wykorzystać te badania do pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego? Noworodki mogą przez jakiś czas nie postrzegać kolorów prawidłowo, jednak w miarę jak Twoje dziecko podrośnie, wkrótce kolory zaczną wpływać na jego nastrój i być może jego decyzje dotyczące bycia dobrym lub niegrzecznym! Oto krótkie spojrzenie na teorię kolorów:

CZERWONY — emocjonalny, namiętny, ekscytujący — czerwony jest śmiały i przyciągający uwagę. Dobry jako akcent w pokoju dziecinnym. „Gorąca” osobowość Reda jest zbyt intensywna, aby można było zastosować cały czerwony schemat pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego.

POMARAŃCZOWY – Ciepły, Pocieszający, Przytulny – Pomarańczowy to bardzo wygodny kolor. Sprzyja przyjemnemu uczuciu. Delikatny pomarańcz może być dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest nasłonecznione.

ŻÓŁTY – energiczny i żywy, żółty jest znany jako jeden z najlepiej postrzeganych kolorów. Taki, który przyciąga wzrok; więc jeszcze raz użyj żółtego jako akcentu bardziej niż ogólnego schematu, gdy myślisz o pomysłach na dekorację pokoju dziecięcego.

ZIELONY – Uspokajający, Pielęgnujący Odświeżający, – Zieleń to jeden z najbardziej wszechstronnych kolorów dekoracyjnych. Jest tak wiele odcieni zieleni – tak jak w naturze. Nadaje się do nauki, jest pogodny i zachęca do spokojnego myślenia i koncentracji.

NIEBIESKI – Uspokajający, uzdrawiający, subtelny i ufny – Niebieski uspokaja, ale uważaj z odcieniem. Podobnie jak zieleń oferuje wiele odcieni. Co ciekawe, chociaż uważa się, że niebieski promuje produktywność, nie jest on towarzyszem jedzenia i nie powinien być używany zbyt hojnie w obszarach związanych z jedzeniem. Unikaj niebieskich talerzy lub dzieci, które nie lubią jeść. W przypadku pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego użyj ciepłych lub jasnych odcieni błękitu i unikaj ciemnoniebieskiego.

FIOLETOWY – Tajemniczy, Dostojny, Luksusowy – Purpurowy występuje stosunkowo rzadko w przyrodzie i dlatego jest uważany za kolor „nienaturalny”. W jakiś sposób może wydaje się zbyt dorosły jak na żłobek. Jednak pastelowe fiolety, takie jak lawenda i liliowy, są uspokajające i pogodne.

RÓŻOWY – Kobiecy, Romantyczny, Kochający – oczywiście klasyczny dziecięcy kolor. Dziewczyny po prostu kochają różowy. Różowy jest również bardzo uspokajający. Znajduje się pomiędzy czerwienią a bielą – i przyciąga emocjonalne, namiętne elementy czerwieni i czystości bieli. Różowy jest kolorem uspokajającym i może zdziałać cuda w przypadku dzieci, które mają skłonność do napadów złości lub napadów złości, więc koniecznie włącz go do swoich pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego. W razie czego!

WHITE – Pure, Innocent, Clean – Biel jest czysta i anielska. Jednak czy wiesz, że może również wywoływać skrytość? Czysta biel jest zbyt czysta. Zawsze używaj tonów lub odcieni bieli, aby złagodzić efekt. I oczywiście im jaśniejszy kolor, tym mniej ukryje wszelkie ślady zużycia.

SZARY – introspektywny, intuicyjny i emocjonalny – Być może szary nie jest kolorem, który należy wziąć pod uwagę przy dekorowaniu pokoju dziecięcego. To także kolor dla dorosłych, inspirujący do kontemplacji, ale nie zawsze po jasnej stronie. Jeśli kochasz szarość i chcesz jej użyć, na przykład w bardzo jasnym, słonecznym pokoju, upewnij się, że tonacja jest ciepła, a jasne i przewiewne kolory akcentują.

BRĄZOWY — ziemisty, uziemiony i podobny do raju. Osobowości brązowego powinny sprawić, że będzie to idealny wybór do pokoju dziecinnego. Jednak brąz może być ponury i mało inspirujący, więc używaj go ostrożnie i uważaj na wybrany odcień brązu. Zdecydowanie powinien znajdować się po żółtej stronie widma zamiast niebiesko-brązowej. I unikaj średnich brązów związanych z toaletą!

CZARNY — potężny i autorytatywny. Byłoby niezwykłe znaleźć czarny żłobek. Ale z pewnością użyj czerni jako akcentu, jest to bardzo definiujący kolor, który może naprawdę wyostrzyć schemat. Myślę, że większość osób wybrałaby łagodniejsze podejście do pokoju dziecka.

Przeprowadź badania; jest wiele informacji na temat teorii kolorów, które pomogą Ci pomyśleć o pomysłach na dekorację pokoju dziecięcego, aby stworzyć idealne środowisko dla dziecka.